5.6 / 10
1 1

Chicago, Autobot ve Decepticon’lar arasındaki büyük savaşın ardından harap olmuş durumdadır ve binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Dört yıl geçmesine rağmen, dünya ve insanlık büyük bir tehditten kurtulmuş olsa da, Amerikan hükümeti Autobotlarla olan ilişkisini giderek koparmıştır. Hatta hayatta kalanları yok etmek için özel bir CIA birimi kurulmuştur.

Cade Yeager, Teksas’ta sıradan bir tamirci olarak yaşamaktadır. Bir gün tesadüfen eline geçen hasarlı bir kamyoneti parçalara ayırarak satmayı planlamaktadır. Ancak, kamyonetin aslında yaralı bir Optimus Prime olduğunu keşfeder ve bu durum onu CIA ajanlarıyla başı derde sokar. Cade, Optimus Prime’ı Chicago’ya ulaştırarak diğer Autobotlarla iletişim kurmayı ve dünyayı tehdit eden güçlü bir düşmanla mücadele etmeyi amaçlar.

Optimus Prime ve Autobotlar, Cade Yeager liderliğindeki insan topluluğunun yardımıyla kendilerini bekleyen korkunç düşmanla yüzleşmek zorundadır. Bu mücadelede, hayatta kalan insanların yardımıyla birlikte dünyayı korumak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Orjinal AdıTransformers: Age of Extinction Film Süre165 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim, Macera, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Michael Bay Oyuncular Mark Wahlberg, Nicola Peltz Beckham, Jack Reynor, Stanley Tucci, Kelsey Grammer, Titus Welliver, Sophia Myles, Bingbing Li
Filme Yorum Yaz