5.0 / 10
1 1

Zeynep ve Mehmet’in yuvasına Metin’in gelişiyle filizlenen bu aile, ilk bakışta sevgi ve huzur dolu bir tablo çiziyor. Fakat bu masum görünümün ardında, her biri kendi fırtınalarıyla boğuşan üç bireyin karmaşık hikayeleri saklanıyor. Zeynep, annelik rolünün yüceliği ile fedakarlığın derinliklerinde kaybolurken, Mehmet, ailenin reisi olma sorumluluğunun ağırlığı altında eziliyor. Metin ise bu karmaşık denklemin bilinmeyeni olarak, kendi varoluşunun anlamını ve bu ailedeki yerini sorguluyor.

Zeynep’in sevgi dolu kucağı, Metin’e bir sığınak sunsa da, geçmişin gölgeleri onu sürekli takip ediyor. Mehmet’in otoriter tavrı ise Metin’in özgürlük arayışıyla çelişiyor. Ailenin etrafındaki duvarlar yükselirken, her bir birey kendi yalnızlığına gömülüyor.

“Kuvvetli Bir Alkış”ın hikayesi, bu ailenin iç dünyalarına ve birbirleriyle olan karmaşık ilişkilerine derinlemesine bir bakış sunuyor. Sevginin ve fedakarlığın yüceliği ile ailenin gölgede kalan yönlerini, bireysel arayışların ve kimlik sorgulamalarının karmaşıklığıyla harmanlıyor.

Orjinal AdıKuvvetli Bir Alkis Film Süre50 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Dram, Netflix, Türk Filmleri Ülke Yıl Yönetmen Berkun Oya Oyuncular Aslihan Gürbüz, Fatih Artman, Cihat Suvarioglu, Uraz Kaygilaroglu, Settar Tanriögen, Nur Sürer, Cengiz Bozkurt, Serra Aritürk
Filme Yorum Yaz