7.5 / 10
1 1

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu’nda teğmen olarak görev yapan John Kinley, Afganistan’daki son görevinde yerel tercümanı Ahmed ile bir araya gelir. İkili, kısa sürede birbirine yakınlaşır ve sıkı bir dostluk kurar.

Bir gün, Kinley ve Ahmed’in birliği pusuya düşürülür. Bu ani saldırıda, birliğin çoğu ölür veya yaralanır. Kinley de ağır yaralanır. Ahmed, Kinley’i zorlu bir arazide güvenli bir yere taşımak için kendi yaşamını tehlikeye atar. Kinley’i kurtarmak için bir an bile geri adım atmaz.

Kinley, Amerika’ya döndüğünde, Ahmed ve ailesinin Amerika’ya geçiş izninin gerçekleşmediğini öğrenir. Bu durum, Kinley’in vicdanını sarsar. Ahmed’e borcunu ödemek ve onu korumak için bir şeyler yapması gerektiğine inanır.

Kinley, hemen savaş bölgesine geri döner. Ahmed ve ailesini bulmak için yerel milislerle savaşır. Zorlu bir mücadelenin ardından, Ahmed ve ailesini kurtarmayı başarır.

Kinley, Ahmed’i ve ailesini Amerika’ya götürür. İkili, Amerika’da yeni bir hayata başlar.

Orjinal AdıThe Covenant Film Süre123 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Aksiyon, Dram, Gerilim, Savaş, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Guy Ritchie Oyuncular Jake Gyllenhaal, Dar Salim, Sean Sagar, Jason Wong, Rhys Yates, Christian Ochoa Lavernia, Bobby Schofield, Emily Beecham
Filme Yorum Yaz