7.4 / 10
1 1

2024 yapımı Maymunlar Cehennemi 4 Yeni Krallık, aksiyon ve bilim-kurgu türünde bir ABD yapımı filmidir. Wes Ball tarafından yönetilen filmde, Freya Allan, Kevin Durand ve Dichen Lachman gibi oyuncular yer almaktadır.

Maymunlar Cehennemi serisinin dördüncü filmi olan bu yapım, Sezar’ın hükümdarlığından yıllar sonra geçmektedir. Hikaye, genç bir maymunun geçmişi ve Sezar dönemini sorgulamaya başlamasıyla başlar.

Gerçeği aramak için bir yolculuğa çıkan bu genç maymun, hem maymunlar hem de insanlar için geleceği belirleyecek önemli seçimler yapmak zorunda kalır. Ancak gerçek nedir? Genç maymunun yolculuğu sonunda öğrendiği şey gerçek midir? Ve en önemlisi, insanlar ve maymunlar arasındaki seçim ne olacaktır?

Sezar’ın liderliği altında maymun toplulukları büyümüşken, insanlar vahşi bir yaşam sürmektedir. Bazı maymun grupları Sezar’ın adını bile duymamışken, diğerleri ise onun öğretilerini yanlış anlamıştır.

Bu karmaşık ortamda, bir maymun lideri diğer grupları köleleştirmek için insan teknolojisini kullanmaya başlar. Bu sırada klanı ele geçirilen başka bir maymun ise özgürlüğünü bulmak için bir yolculuğa çıkar.

Orjinal AdıKingdom of the Planet of the Apes Film Süre145 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Aksiyon, Bilim Kurgu, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Wes Ball Oyuncular Freya Allan, Kevin Durand, Dichen Lachman, William H. Macy, Owen Teague, Lydia Peckham, Peter Macon, Sara Wiseman
Filme Yorum Yaz