5.0 / 10
1 1

Çorum’un huzurlu köşelerinde yaşayan gizemli bir aile, çevresindeki insanlar tarafından tuhaflıklarıyla ünlüdür. Ailenin içindeki Sadık, binlerce yıllık bir aile geleneği olan yoğurtçuluğu devam ettiren kişidir. Ailenin ürettiği yoğurtlar, sadece eşsiz lezzetleriyle değil, aynı zamanda şifalı özellikleriyle de tanınır. Yoğurt sırlarını koruyan ise ailenin en yaşlı üyesi, bilge Dede’dir.

Ancak bir yaz günü ansızın bastıran kar yağışı, ailenin uzun süredir sakladığı sırları beyaz bir örtü altından çıkarır. Çünkü bu aileye ait eski bir efsane, yoğurt sırlarının bir başkasına aktarılması gerektiğini belirtmektedir. Efsane göz ardı edildiğinde, ailenin karşılaşacağı büyük bir felaketin habercisi olacaktır. Dede, hemen harekete geçer ve Yoğurtçuoğlu ailesini bir araya getirme kararı alır.

Orjinal AdıEfsane Film Süre110 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Komedi Ülke Yıl Yönetmen Selçuk Aydemir Oyuncular Cengiz Bozkurt, Canyurt Cemile, Sadi Celil Cengiz, Serdar Gökhan, Burcu Gönder, Ahmet Kural, Elif Ongan, Devrim Saltoglu
Filme Yorum Yaz